Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anoda el. bojleru

Zdravím všechny.
U elektrického bojleru je hořčíková anoda přišroubovaná na přírubě bojleru izolovaně a pak je spojena s přírubou bojleru přes odpor.
Ví někdo proč je to takto řešeno?
Díky, díky.

Pro úplnost musím ještě doplnit:
1. příruba bojleru je k vlastní nádobě bojleru připevněna izolovaně,
2. anoda je ještě spojena vodičem s vlastní nádobou bojleru.
Z izolovaně upevněné anody tedy vedou dva vodiče: jeden přímo na nádobu bojleru a druhý přes odpor na přírubu bojleru.
Ač jsem elektrikář, nedovedu si to zdůvodnit.

Příruba není izolovaně spojena,šrouby příruby jsou uchyceny vodivě k nádobě,ale pro dokonalé pospojení je tam ten káblik,mezi šrouby to při korozi může nedokonale převádět.Ta tyč pracuje na základě elektrochemické reakce,proto musí být vodivě spojena na kostru bojleru.Protože,pokud dáte okroužek a pro jistotu teflon pásku,nebo konopí na závit,může dojít k tomu,že ta tyč je vodivě odpojena od nádoby,což je chyba.Zde tečou velice malé proudy,podobně jako při elektroosmóze ,která pracuje bez napájení ,malý přechodový odpor vyřadí anodu z její funkce.
Píšete o jiném druhu anodové tyče,ta funguje přes napájení,ale i ta musí být dokonale připojena kam je třeba.:-)