Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytmelenie parkiet

Chcem trosku "zrenovovat" parkety, nevybrusit, bo uz by z nich nic nezostalo, ale len prebehnut bruskou a zbrusit stary lak a nanovo nalakovat. Cim vyplnit vzniknute spary za tie roky? Niesu velke, niekde trocha, niekde na sirku parkety, ale nie sirsie ako 2 mm . . . mam zostatok zbruseneho materialu, ked sa renovovali uplne, zmiesat s lakom? Alebo s duvilaxom? Alebo len zatmelit parketovym tmelom z tuby? Pripadne videl som tmel v kelimku . . . Ale bojim sa ze nic nebude moc trvacne . . .

Vrátim sa k pôvodnej téme... Vytmelene, obruseny starý lak bona mega ručnou víbracnou na drevo, ale prvy nater zostal flakaty, proste kde sa namočia tak stmavnu niekde, mali by byť bukove alebo dubové, to by nemalo tak pit, prah som obrusiltak isto a keď som ho lakoval tak v pohode, žiadne fľaky, ani hneď po natreti, pekne svetly, to naozaj budem musieť zbrusit z parkiet niekoľko mm?