Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena za obklady

Ahoj lidi, prosím o pomoc někoho, kdo ví, jak se dnes pohybují běžné ceny za obkladačské práce. Obkladačky jsou 25x40cm, cca 15m2, dlažba je 30x60, cca 3m2.
Moc děkuji za pomoc a přeji všem krásný den. Saša

Dlažba a obklad jsou dvě rozdílné věci... Se štěstím seženeš někoho, kdo to udělá za 400,- za m2. Nechceš to udělat sám? Není to nic složitého co by nezvládl trochu manuálně zručný člověk. Na obkladačky stačí řezačka a lepidlo na obklady a na dlažbu trochu štěrku do podloží a potom potěr na spáry. Pokud si na to netroufáš tak počítej cca těch 400,- Kč za metr čtvereční. Je to ale o domluvě, třeba nějaký známý s tím má zkušenosti a udělá to za pár piv a oběd...

Ahoj, díky za reakci. Tu menší část - kolem kuchyňské linky - jsem si opravdu obložil sám. Ale celou koupelnu (cca 17m2) si sám obložit netroufnu. Asi bych to zvládnul, ale to , co zedník udělá za den, bych dělal minimálně tři. A předpokládám, že on to udělá lépe. Poslouchat potom řeči typu tady ten roh je trochu výš, tahle spára je užší... Nehledě na to, že on má vykružovák a další potřebné pomůcky. A hlavně to zná, při předpokladu, že ta moje koupelna není jeho první :-). Díky S.

Souhlasím s tebou .Zkus sehnat kontakt na nějaké borce ,co to umí i s férovou cenou .Ano ,není to jednoduché ,ale mnohdy to mnoho ušetří .Taky jsem si při rekonstrukci domku mnohé udělal sám,ale jsem toho názoru,že ten,co to dělá x let a dobře ,tak dostane zakázku i u mne . Tak že zatímco já dělal u sebe v dílně na jeho autě,on dělal moje topení v mědi .20let poté ,bez závad .

Nejdražší práce je ta laciná. Kvalitní obkladač u tak malé plochy pokud není známý nejde pod 600/m. Pokud jo tak si jen sere do kapsy, je to fušér nebo to je štamgast který jezdí jen s kyblíkem a kelňou.
Nezapomeň že kvalitně nalepená dlažba vydrží tolik co podlaha pod ní. Takže když ti to někdo udělá kvalitně tak se ti to rozpadne až s domem.
Ano jsem obkladač a beru 675kč za formáty do 60cm a je jedno jestli to je dlažba nebo obklad.