Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hutnění štěrku

Zdravím, řeším zhutnění štěrkového násypu a nikde nemůžu najít alespoň orientační čísla o zhutnění. Mám násyp 35-40 cm, štěrk 4-32 a budu to hutnit deskou cca 500kg. O kolik cm se to asi "sešlape" ? Jde mi o to, abych se po zhutnění co nejvíce přiblížil požadované výšce. Jaké máte zkušenosti? Dík.

Štěrk 4-32 je dost atypický a tak s ním asi nebude mít nikdo zkušenost. Záleží také jaké je podloží pod štěrkem. Pokud děláš štěrkové lože a chceš mít co nejpřesnější výšku tak se to řeší tím, že vespod je vrstva hrubého štěrku a tu po zhutnění posypeš jemným štěrkem, který stahuješ latí na požadovanou výšku.:-)