Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde koupit interiérové dveře do futer 65cm ?

Ahoj,

potřeboval bych nahradit staré ošklivé dveře, koupelna/záchod/komora, v zástavbě z roku cca 1956, kdy se používala futra 65cm - dneska už jsou futra jen buď 60 či 70, a dveře tomu odpovídající.
Pokud nebudu muset vybourávat ty stará 65 cm futra, byl bych rád..
Nevíte někdo o zdroji takovéhoto rozměru dveří?

A co sedmdesátky uříznout na straně pantů? Panty jsou dnes jen lehce našroubované. Pokud je rám dveří samozřejmě dostatečně široký a dřevěný! Chce to ovšem nářadí na falc (osazení), snad el. hoblík?, ale možná by to šlo i ruční cirkulárkou.

Totiž, koupil jsem teďka nejlevnější dveře v Hornbachu, 80-ky za 1390,- , dekor dub sonoma, 5855563 a s pěknou "klikou" vypadají velice hezky, jenže ty těžko budou mít dost silny rám na nějaké zužování (samozřejmě 70-ek), jestli vůbec bude ten rám dřevěný, jedny jsem o dva centimetry potřeboval zespodu zkrátit, a uřízl jsem jen papír, teda pěkně tvrdě slisovaný.
A musel jsem koupit a našroubovat nové větší panty 12mm vnitřní průměr.
Hmm, asi teda radši tapeta, našel jsem zde sonomu, ale dost tmavou, i když tomu říkají sonoma světlá renovace-dveri-folie-sonoma-svetla-drevo-sire-67-5cm-x-2-1m--dekor-167
Nikdy jsem tak velkou plochu samolepkou nepolepoval, je na to nějaký fígl jak to nezkonit?