Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem multimeter M89G - meranie frekvencie

Multimeter M890G vie merat frekvenciu , ale nikde som nenasiel uvedene, ake max. vstupne napetie je mozne na vstupnych svorkach pri tomto rezime. Mozem uvazovat s tym, ze max. povolene je totozne ako max napetie pre meranie AC, DC, tj "rozsahy meraných hodnôt: DC-napätie : 0-1000 V, AC- napätie : 0-750 V "

je tam předřadný odpor 220k, pokud ho odhaduješ na 1/4w, tak sis už spočítal dovolené napětí.
kmitočet fázového napětí s tím změříš.
ale tak malé odpory nemají dostatečnou napěťovou pevnost. zatížit odpor jeho max. tepelnou ztrátou a současně mezním napětím vede k jeho rychlé degradaci.
ověřit, že je tam cca 50hz tím chvilkově jde, ale doporučuju to po delší dobu neopakovat.

7555 som nasiel, ale potom dalej sa uz stracam . . . napetove pevnosti odporov, neviem konkretne ake su okolo 555, ale doska je plna klasickych odporov (ako boli za socializmu klasicke uhlikove, to boli tusim 0.25W . . . ) ziadne smd . . . :-)
Presnost ieje az taka dolezita, ak by doslo k meraniu, tak v podstate len na take domace ucely . . .

Tak som dostal odpoved z firmy, ktora ho este predava (otazka bola,ake MAX NAPATIE je pripustne na meracich svorkach pri merani frekvencie. Mozem merat frekvenciu zdroja ak ma zdroj 1 V alebo aj 1 kV ?)

Dobrý den,

Můžete měřit do 1kV.

S pozdravem,
xxxxxxx
Elektro-sychra, spol. s r.o.
Jilemnického 233
562 01, Ústí nad Orlicí

to je tak, když někdo zapomene mozek na základní škole i s vysvědčením, a z fyziky tam má za 4 (platí i pro prodejce čínského krámu za 20 eur)
umíš spočítat výkon?

P = U^2 / R

co by se stalo, kdybys měřil sdružené napětí v 3-fázové síti?

0.7w

- ty sám odhaduješ ten odpor na třetinovou zátěž.
- miniaturní odpory do velikosti 0207 mají obvykle maximální přípustné napětí 150v, síťové napětí vydrží až velikost 0411.
- dělal jsem konstruktéra dps i zkušebáka, vím z praxe že nejde současně odpor zatížit plným výkonem a ještě k tomu mezním napětím (ty chceš oboje výrazně překročit)

nemá cenu se přít s lidmi, co jsou líní myslet, nebo si to spočítat. můžeš si furt tvrdit, že měření kmitočtu musí vydržet stovky volt - a jít si po každém druhém měření koupit nový měřák.
R79 přetěžuješ už při měření fázového napětí. co k tomu psát víc.