Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjení mobilu v autobuse

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jestli se prodávají usb kabely s nějakou ochrannou elektronikou (proti zkratu, přepětí), už víckrát jsem slyšel, že při nabíjení mobilu v autobuse z usb (vadného) to někomu zničilo mobil.. Díky ze reakce :-)

Bojim se, ze neco takoveho existovat nebude. USB pri nabijeni se zarizenim komunikuje, zjistuje protokol pro nabíjení.
Mohl bys to omezit na hloupých 5V.

Není lepší powerbanka, kde nebudeš závislý na zasuvce v autobusu? Případně můžeš powerbanku použít jako tu tvou ochranu - pripojit ji na nabíječku autobusu a z ni pak současně nabijet mobil

Powerbanku mám, ale i ta může být zrovna vybitá. Spís mě zajímá, jestli je to opravdu risk píchnout mobil do usb v MHD. Nevím, jestli chci kvůli ochraně mobilu vytahovat při nabíjení v MHD powerbanku, když by to mělo asi efekt jen té ochrany- když by to aspoň nabíjelo mobil a i powerbanku, smysl by to melo, ale myslim, ze ta energie půjde přes powerbanku do mobilu, pokud v těch usb v MHD neni nějaký vyšší proud, že by se v powerbance hromadilo víc energie než kterou by to vypotřebovávalo na dobíjení mobilu (u té powerbanky píšou vstup 3A a kolik si bere můj mobil při nabíjení teď nevím..

Já vím, já to myslel tak, že by mi vyhovovalo, kdyby se powerbanka rychleji nabíjela (po připojení do usb v autobuse) než vybíjela (nabíjením mobilu). Aby při připojení vybité powerbanky v autobuse a současném nabíjení mobilu z powerbanky zůstala pak powerbanka ještě částečně nabitá. Protože připojovat to jen kvůli ochraně mobilu nebudu.. To neva, jen mi šlo o to, jestli na to neni nějaký ochranný usb kabel.. :-) Díky za reakce..

Asi by šlo jako jednoduchou a přitom funkční ochranu proti špičkám zapojit na napájecí obvod 6V transil. Powerbanka se bude nabíjet tak rychle, jak jí její řídící obvod dovolí, za předpokladu, že ten proud zdroj dodá, což v autobuse asi ano.

Ošetřené to myslím bude. Všechny tyto zařízení podléhají schvalováním, certifikacím a pochybuju, že si to dopravní podnik nepohlídá, aby nemusel platit zničené iPhone v ceně 30 tisíc+ Nehledě na to, že osazovat něco jako veřejnou službu poskytující autobus neschváleným zařízením, hraničí s kriminálem už z důvodů možného požáru, úrazu elektrickým proudem atd.