Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozbití přístroje pádem

Dobrý den.
Chtěl jsem se pro zajímavost zeptat, co se může pádem na zem pokazit v elektronickém přístroji, když není prasklý plošňák (přerušený spoj- při pohledu okem), ani prasklý displej. Ani utržený spoj od součástky ani špatný nebo utržený kontakt od baterie. Zajímá mě, jestli se pádem může poškodit součástka- rezistor, kondenzátor, integrovaný obvod?
Jde mi o to, že už mám druhou digitální kuchyňskou minutku a hned po pádu na zem nefunkční.. Vevnitř je pár součástek- většinou smd a zalitý obvod (integrovaný?)- takovou tou černou hmotou..
Žádné jiné kontakty tam nejsou- které by se mohli hnout nebo tak.. jsou tam pak jen tři plošky na plošnáku na ovládání tlačítky.. a pak jen těch pár součástek..

https://www.emos.cz/digitalni-kuchynska-minutka-e0202?gclid=Cj0KCQjw756lBhDMARIsAEI0AgmdTi1OpKkmKx3zIXAhabIo8kM0aGqO0JWftSUTyUIFuokV9hB3jXAaAv7hEALw_wcB

Zdravím,prvotně bych kontroloval kontakt displeje,bývají pod ním pouze vodivé grafitové gumičky,jsou tam pouze vložené,mohou být méně stažené, ty se mohou nárazem posunout a přístroj je nefunkční.Párkráte se mě to stalo po pádu laciného multimetru,gumičky vráceny do správného místa a přístroj opět funguje.:-)

Kup si za 110,- nový a máš klid. Ale k problému. Netuším, lze jen hádat. Rezistor, kondenzátor ani integrovaný obvod by poškozený být snad neměl, ale nikdy nevíš. Možná se tam něco hnulo mezi displayem a deskou a okem to není vidět nebo prasknulo něco v plošném spoji. Asi bych to celé rozebral a sestavil znovu a vyhodil až potom s pocitem, že jsem se snažit to opravit. Předpokládám, že baterie je nabitá :-)