Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dřevěná podlaha poškozená vodou

Dobrý den/Ahoj,

ráda bych Vás poprosila o radu s dřevěnou podlahou značky Par-Ky, která se mi poškodila vodou viz. příloha.

Na místě vznikl tmavý flek a dýhovaný povrch vypadá až skoro “uhnile”…

Podlaháři navrhují opravu, která nejde pod 20.000,- a tento typ podlahy je velmi těžko sehnatelný.

Oprava je pro mě otázkou života a smrti a pokud by se dalo poškození, alespoň částečně vyspravit budu Vám nadosmrti zavázaná!

Není jasné jak je horní dýha silná, ale zkusil bych to přebrousit. Jinak výměna cca dvou "parket" snad nemůže být tak drahá.
Z hlediska montáže je to normální "plovoučka", jenomže má na povrchu dřevěnou dýhu.
Takže rozebrat někde od kraje a vhodněji složit...

Nemám s tím nejmenší zkušenot, takže opatrně.

Tohle mi hodil google.
Kyselina šťavelová

Když není zbytí a na podlaze najdete velké plochy extrémně tmavých vodních skvrn, je na řadě požití kyseliny šťavelové. Práce s touto kyselinou se neobejde bez ochranných pomůcek, tedy gumových rukavic a brýlí. Kyselinu rozpusťte v horké vodě podle pokynů průvodce. Roztok pak naneste na dřevo a kartáčem zapracujte. Po nějaké době působení pak podlahu opláchněte čistou vodou a nechte zcela uschnout.
Když není zbytí a vodní skvrny jsou urputné, přichází řada na bělení. Kyselina šťavelová je přírodním bělidlem, jež by mohlo dát vaše podlahy zase dohromady

Vzhledem k tomu, že je to asi dýha, tak veleopatrně.