Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Desinfekce nádrže na dešťovku

Ahoj Poradno!

Druhým rokem používám dešťovou vodu na splachování a zalévání, nádrž je samonosná Columbus 4500 litrů z polyethylenu. Poslední týden však začala voda výrazně smrdět sirovodíkem. Nějaká rada či fígl kromě kompletního vyčištění? Střecha je téměř čistá, nikde žádné listí, Savo se mi do PE nádrže lít nechce. Koukal jsem, že prodávají i bakterie, které zbytky ze střechy způsobující tento puch rozloží. Jenže pixla stojí 500, po každém dešti dosypávat... Návratnost nevychází, protože obecní vodu máme naštěstí za hubičku.

Díky.

Úplně bez problémů můžeš použít savo jako jednorázovou desinfekci. Můžeš do nádrže vhodit jednu tabletu co se dává do bazénů. Nebo tam vylít roztok skalice modré. Ta se používá i v zemědělství jako prevence proti škůdcům, plísním atd. Stojí to pár korun. To je asi nejlevnější a nejúčinnější řešení.