Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Otočení chodu koupelnového ventilátoru

Ahoj,
Potřebuji do místnosti vhánět vzduch přes sdk zeď, ale potřebuji, aby ventilátor foukal, nikoliv nasával, a aby měl ideálně vestavěný vypínač-šňůrku.

Lze nějak snadno změnit směr otáčení 230V motorku a myslíte, že to konstrukce ventilátoru zvládne? Jestli se třeba neuvolní samotný střed s lopatkami nebo tak něco...

Přirozeně se nabízí možnost osadit klasický koupelňák z druhé strany, dodělat nějakou elektroinstalaci atp., ale primárně zvažuji cestu nejmenšího odporu.

Děkuji za rady.

Jj to jsem nenapsal... Otočením rotoru mi konstrukce motoru dovolila otočit celý komplet stator+rotor o 180 stupňů (rotor má na jedné straně výrazně delší hřídel určenou k montáži lopatek), takže to opravdu začalo foukat obráceně. :)