Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kawasaki ER-5 špatně měří tachometr

Zdravím, mám dotaz, na který nemůžu najít odpověď. Mám doma er-5 a kupoval jsem ji s nějakým universalnim budikem pouze na rychlost a chtěl jsem pro pritelkyni ať vidí i otáčky. Koupil jsem budiky z aliexpressu a namontoval. Až po hodně dlouhé době jsem zjistil, ze není přímo na er5, jen vzhledově. Takže otáčky to ukazuje podivne, ale to chápu, ze tam muže byt krpa, ze je to jiná moto. Jenže špatně měří i tachometr a predtim měřil na univerzalu v pořádku. Zajímavé je, ze ve vyšších rychlostech, třeba 160 měří docela dobre, ale například po městě jedu 70 a přitom na radaru 50. Dnes jsem jel asi 85, při vjezdu do města ukazovalo asi 60. Proste si skoro děla co chce. Mate někdo nějaký nápad, kromě jiných budiku, které jsou snad pod 5000 nesehnatelne, čím by to mohlo byt ? Děkuji za každou odpověď

To asi bude problém,ten šnek na osu bude univerzál k danému modelu,dáno výrobcem.Otázkou je,jestli by pasoval šnekový převod od toho modelu motocyklu co jste koupil tachometr na osu stávající motorky,pokud ano,byl by správný převodový poměr a ukazovalo by to jak má.
Uveďte co jste koupil,je to mechanické oboje,nebo s elektronickými snímači?:-)