Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím zadělat díru - připravit kotvení

Ahoj,

mám připraveny otvor v dlažbě na terase (10x10) - viz obrázek. Z něj vede husí krk s elektrikou a LANkou. Chtěl bych nad tento otvor postavit lampu (dutá) a řeším problém jak tu lampu zakotvit. Z výroby je připraven kovový pásek, který vede středem základny a má se navrtat do podkladu. Pokud by se mi povědlo nějak odklonit kabely, co byste doporučili na vyplň té díry? Lampa má cca kilo a chtěl bych něco co nejméně technologicky náročného :) Našel jsem nějakou rychloopravnou kotvící hmotu, ale je toho 25kg což asi nemám šanci spotřebovat. Nějaké lepší nápady?

Díky moc

V prvni rade vezmi tenci husi krk,rozrizni podelne, navlikni na kabely a zastrc do te chranicky, spoj omotej paskou. To aby sis nic nenaplacal do te chranicky a pak nemel kabely zabetonovane. Diru vypln "opravna hmota vypln", prodava se i 5kg baleni, postupovat podle navodu (vlhcit podklad). Kilovka rychlotvrdnouciho cementu s piskem odvede podobnou praci. Originalni upevneni lampy bych vyhodil, na uroven jeji vnitrni strany bych pridelal do podkladu L profily takoveho rozmeru, aby otvory vychazely na otvory na lampe a lampu do nich prisrouboval (bud samovrtnymi srouby, nebo si do tech profilu vytocit zavit).