Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Štěrk pod parketami

Ahoj kutilové,
Renovujeme starý byt a začínáme u podlah, kde byly parkety. Po odstranění parket jsme zjistili, že pod nimi byly OSB desky a pod deskami je cca 7cm sypkého štěrku. Chtěl jsem se zeptat, jestli s tím nemá někdo zkušenost? Nevíme totiž co teď s tím. Volali jsme jednomu podlaháři, který nám poradil, ať tam štěrk necháme, že se na to dává igelit a na tu vrstvu se vylije pouze nějaká hmota, která to zacelí a na to potom nivelačka, ale přiznám se, že mi to přijde, jako polovičaté řešení a mám z toho strach - přece jenom si to pipláme podle sebe a chceme to mít co nejlépe a na dlouhou dobu.

Nemáte prosím s tímto někdo zkušenost?
Nedokážete někdo odhadnout cenu - kdyby jsme štěrk vybrali a vylili to něčím do stejné výšky, jako jsou vylité ostatní podlahy (kde předtím byly kachličky)? Rozdíl je tam nyní nějakých 8cm. Jsem úplný laik, takže nevím čím se to vylévá - beton asi ze statického hlediska nedává smysl.

Popřípadě nějaké jiné řešení? Budu rád za jakoukoliv radu a názvy hmot atd.

Děkuji moc za odpovědi :)!

Proto jsem psal o linu, ktere ma dole filc a vinil je jako vrchni vrstva. Takove lino polozis klidne i na dlazbu a nic tam obtiskleho mit nebudes. Navic jsi schopny to polozit sam a zadne podlahare nepotrebujes. Pisu z vlastni zkusenosti.
Jinak, pokud bys byl puntickar tak ti nic nebrani mezery mezi parketami zatmelit, ale neni to treba

Pokud budete chtít štěrk vybrat tak vám nezbyde než tam dát liapor - betonem by jste zatížil podlahu. Pak můžete udělat rovnou suchou podlahu (Rigips), nebo dát OSB desky. Bude to stát hodně peněz. Můžete vyrovnat štěrk (dávala se škvára) a na to OSB 2x15mm křížem.