Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava čerstvé natrenych palubek

Dobry den..

Prosím o radu.. nechali jsme u lakyrnika natrit palubky na boční stranu střechy.. pan palubky dovezl ..ale byly k sobě prilepene .. na mnoha místech se odloupla barva.. samozřejmě dává od své prace ruce pryč.. Jak prosím nejlépe opravit? Je nutné zbrousit celou palubku a znova natrit ? Nebo řešit jeden kousek po druhem což je téměř restauratérská prace .. Jedna se o sibiřský smrk .. síly 1,8 mm délky 4,2 metru a širé cca 11 cm..je na nich provedena impregnace a tri nátěry.. ještě chlap říkal ..ze se mu na nich udělali kapicky, tudíž asi třetinu opravoval .. V dnešní době najít slušně řemeslníky je otázka stesti .. dekuii za rady.. Jana

Obrousit tak, aby okraje odlouplych mist byly hladke, nesmi tam byt jakoby hrana toho nateru, jinak by se v tom miste mohl trhat. Pak pretrit bud cele, nebo jen chybejici mista a kousek kolem. Cim to bylo natirane? A uz dostal ten trouba zaplaceno?