Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spínání HDO na dálku

Ahoj všem,
potřebuji radu mám bazén s ohřevem a chtěl bych to ohřívat pouze levným proudem ale nechci tahat signál k relátku přez celý barák a navíc sekat drážku tak mne napadl dálkově spínané relé ale nevím jak na to levněji než za co se prodává originál tj. 2500 to mi přijde drahé ale pokud nepřijdu na levnější řešení tak mi asi nezbyde nic jiného než to koupit.

Zdravím,osobně bch řešil dálkáčem v odkazu,již je to zde v jiné diskuzi popsáno a funguje to.V mém případě počitadlo v plynové skříňce.
Jestli máte v rozvaděči stykač na bojler přes HDO,tak tam připojit trafíčko,které bude napájet dálkový ovladač.Na něm na spínacím tlačítku udělat klemu.Na druhém konci máte destičku s relátkem,které bude ovládat stykač topení.
Na tom modulu je více nastavení spínání,každý dle svého,třeba se ozve i George,má s tím také zkušenosti a funguje mu to.:-)

https://www.aliexpress.com/item/1005005326870876.html?spm=a2g0o.productlist.main.11.79b0390a0eWRnw&algo_pvid=f95abb62-427a-4ab2-b1d5-76d706a2b0f2&algo_exp_id=f95abb62-427a-4ab2-b1d5-76d706a2b0f2-5&pdp_npi=3%40dis%21CZK%21279.08%21139.43%21%21%21%21%21%40211bc2a016853834187674615d0744%2112000032636791860%21sea%21CZ%214412176329&curPageLogUid=vPfaXWSYPrBk

To se právě řešilo v jiné diskuzi,není to dlouho,ale nevím která to je.Někdo potřeboval něco podobného spínat na dálku.Já uvedl,že mě to měří plynoměr,ten je venku v plotě ,doma na zdi počítadlo.Plynoměr přes magnetický spínač klemuje tlačítko v ovladači.Došlo i na to,že by tlačítko nebylo rozpínáno a tuším,že George uvedl,že to ničemu nevadí a že i při odpojení zdroje do tlačítka zůstane vše v paměti ,tak bych to právě řešil tím trafíčkem,které by připojovalo napájení proklemovaného tlačítka třeba přes stykač od bojleru a ovládalo by destičku u topení a relátko na ní spínalo silový stykač topného tělesa.Na tom modulu je asi šest nastavení,klik na tlačítko,rozepne,držení tlačítka sepne dokud ho nepustíte a to je ta verze ho proklemovat a rozpojovat napájení dálkáče stykačem od bojleru řízeným HDO,potom kyž stykač pustí do tlačítka šťávu,tak sepne modul u topného tělesa,při rozepnutí stykače HDO se relé na modulu rozpojí a rozepne silový stykač topného tělesa.Pokud by to takto nešlo,tak přes pomocné kontakty na stykači klemovat tlačítko ovladače,ale musíte zajistit jeho napájení přes trafo.V budově to chodí dobře,spouštím s tím horkovzdušný ventilátor v koupelně ,který saje teplý vzduch z obýváku od krbu až když je krb natopený,spíná to termostat u krbu,nemá cenu foukat studený vzduch.:-)