Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím nahradit origo chl. kapalinu Toyota?

Dobrý den,
yaris bude mít 6 let a rád bych mu dopřál novou chladící kapalinu jelikož nevím zda ji někdo někdy měnil.
V návodu je "Typ chladicí kapaliny Používejte některý z následujících:

"Toyota Super Long Life Coolant"

Podobná vysoce kvalitní bezsilikátová, bezaminová, bezdusitanová a bezboritanová chladicí kapalina na bázi etylénglykolu s technologií trvanlivých hybridních organických kyselin"

Mělo by se jednat o kapalinu s obsahem fosfátů což je jak jsem se dočetl pro japonce typické. Naše evropské G12 apod. je nemají a otázka je co se stane kdybch ji použil. Origo kapalinu jsem našel jen na slovenském eshopu a tam stojí přes 50€ a nechci vědět kolik by si za ni řekli u nás v autorizáku kde ji možná ani nebudou mít.
Řešilo se to už na jiném diskuzním foru které má o dost blíž autochemii apod. ale nějakému pořádnému závěru nedošli.
Jaký je váš názor?

Nevíme co má za Yarise, ale předpokládám, že 1.0 51Kw 3 válec. Takže platí co jsem napsal. Já mám 1.0 50Kw 4 válec.

Mimochodem do všech Yardu jsou ty kapaliny do chladiče stejné viz

https://mlparts.cz/autodily/toyota/yaris-2010/1.3-nsp130-73kw/chlazeni/nemrznouci-kapalina

https://mlparts.cz/autodily/toyota/yaris-2010/1.0-ksp130-51kw/chlazeni/nemrznouci-kapalina

A když se tam dám mé auto tak zase stejné https://mlparts.cz/autodily/toyota/yaris-1999/1.0-scp10-50kw/chlazeni/nemrznouci-kapalina

Vím že papír snese všechno, proto doporučuji jet s Yardou do servisu, a oni si poradí. Jo a jedna věc, tazatel chce Toyota Super Long Life Coolant.

V knize Jak na to se píše chladící směs "nemrznoucí směs (etylenglykol) s antikorozívním učinkem Toyota long life coolant (červená) nebo super long life coolant (ružová).
Do mého 4 válce 4.7L.

Dále je napsáno Plán udržby, Každé 4 roky, a to bez ohledu na počet ujetých kilometru, Vyměnit chladicí kapalinu.
Poznámka: V případě, že je systém naplněn ružovou chladicí kapalinou super long life, vyměnujeme tuhle kapalinu po 10 letech.