Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odmaštění sádrokartonu před malováním

Ahoj,
Chystám se malovat kuchyň tvořenou ze sádrokartonových příček. Kolem sporáku byly obkladačky, ale projektant asi šetřil nebo jsem moc velké prase, každopádně mastnota je celkem vpitá i mimo obkladačky.
Před malováním je potřeba samozřejmě odmastit, ale na tohle se obávám nebude stačit jednou přetřít jarovou vodou a bojím se, že opakovanou aplikací odloučím papír od sádry a bude to vypadat hnusně.
Neexistuje třeba nějaký technologicky pokročilý sprej, který se na místo nastříká, vsákne a mastnotu hloubkově neutralizuje?
Děkuji za rady.

Děkuji, jasné to je, akorát si nejsem jistý, jestli tvar fleku (poměrně úzký, zato dlouhý) nepovede ke zhroucení stěny, protože na stejné sdk desce jsou umístěné i ty těžké obklady. Proto bych radši tu chemii.... :)

Sám jsem nitro použil :) pro zakrytí skvrny po vytopení. Fungovalo to. Na mastnotu jsem o tom zatím neslyšel, nastuduju. Důkladné omytí jarovou vodou a natření nitrem by mohlo být řešení... Pokud zázračná vodička ve spreji tedy neexistuje :)

Sádrokarton vcucne i jakýkoliv čisticí prostředek i s mastnotou. A když to zkusíš odmastit třeba louhem, tak ho zase neopláchneš. Zkus to natřít hustějším Balakrylem nebo podobným akrylátovým nátěrem, po zaschnutí na to lze natírat už vše. Takhle jsem kdysi natíral Latexem i olejové nátěry na zdi a jde dokonce i sklo.