Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce koupelny - vinylove obklady

Ahoj, rad bych se zdejsich zeptal na nazor. Jiz pred nejakou dobou jsem narazil na clanky a videa o vinylovych obkladech , ktere se davaji do koupelny na zdi i podlahu. Prijde mi to jako genialni reseni, uz jen z toho duvodu, ze se aplikuji na puvodni obklad, tudiz odpada sekani stareho keramickeho obkladu. Zarazi me vsak, ze to vypada, ze tato metoda neni vubec rozsirena, tech calnku o tomto je opravdu minimum a ja nevim, jestli to neni treba proto, ze to ma sve mouchy. Mate nekdo zkusenost? Zvazili byste to pred klasickym keramickym obkladem? Diky za kazdy nazor

https://koupelny-wc.bydleniprokazdeho.cz/obklady-a-dlazby/vinylove-dilce-v-koupelne-muzete-pouzit-na-podlahu-i-steny.php

Problém může být taky obsah ftalátů. Dneska na to lidi dost slyší.
Jinak, co fur vinylové dílce.
Je to PVC tedy lidově lino, i když linoleum je něco jiného.
V paneláku jsme to měli v koupelně na podlaze takové to pěnové, na zeď bych to nedal.
Dnes jsou krásné dekory a oproti minulosti nivelace podlah stěrkou zmenší možnosti ošoupání hrbolků.
Jen halt ty ftaláty.
Vezmi si kolik to váží a kolik je vtom procent těch těkavějších věcí 100kg role není problém. Dál už je to trojčlenka.