Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odešlo mi oběhove čerpadlo od kotle nahrada

Dnes se mi přes čerpadlo Wilo RSL15/5-3 KU C kompletně vypustila celá topná soustava. Po rozebrání jsem zjistil totalně odešla ložiska. Hledal jsem na netu nové čerpadlo ale nenašel. Nevíte někdo kde by se uvedené čerpadlo dalo sehnat? Čerpadlo je pro kotel Geminox ZEM 2-17C

Kdo hledá ,najde .mimo jiné...čerpadlo opraveno výměnou motorové části z čerpadla Wilo RS15/6-3 P. Má to mírně vyšší výkon (93W oproti 84W originálu, jenž měl: I stupeň 38W, 0,17A - II stupeň 58W, 0,26A, III stupeň 84W, 0,36A) ale jede to v pohodě a hezky to topí a teče teplá voda. Ufff...!

Lze tedy vyměnit motorovou část Bosch/Wilo RSL15/5-3 KU C za Wilo RS15/6-3 P....!

U oběhového čerpadla jsou hlavní parametry vzdálenost mezi čely šroubení a velikost závitu pro převlečnou matici šroubení. Pak už jde pouze o přibližný výkon. Pokud se vychází z těchto parametrů (v mnoha případech jsou i u různých výrobců shodné), tak je jich v nabídce "hafol". A ani těch z bazaru, nebo Markatplatzu na FB (jak píše E250) bych se nebál, nakupuji zde mnoho potřebných věcí a komponentů a zatím jsem se nikdy nezklamal. Pokud nutno, prokorespondovat vše s prodejcem ( i z toho se dá odhadnout serioznost) a vyjde to mnohdy podstaně levněji. ;-)