Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úklid polystyrenu

Ahoj, mám na vás dotaz. Mám doma starý sedací pytel plněný polystyrenovými kuličkami. Zbavuji se ho a tak potřebuji kuličky přemístit. Po otevření vaku se kuličky okamžitě přilepily na ruku a tím pádem jsou i po podlaze. Chtěl jsem se vás zeptat, jestli někoho nenapadne nějaká alternativa jak kuličky přemístit do plastových pytlů. Mně napadlo kuličky vysát starým vysavačem s vysypávatelným pytlem, jen bojím se, aby statika kuliček nepoškodila vysavač.
Děkuji za odpovědi.

Ne, nic se nepoškodí, pokud ten pytel není děravý. Ideálně kdybys měl doma vysavač s papírovým sáčkovým systémem. Dáš čistý, vysaješ a můžeš nasypat klidně zpět nebo přesypat kam potřebuješ. Jen zničíš nejspíš ten sáček, který se po vytažení uzavře. Ale ani se starším klasickým plátěným pytlem bych se toho nebál, jen ho zkontroluj, jestli není děravý. Kdyby se ty kuličky dostali do motoru, tak by to byl průšvih. Jinak statiky se neboj, tam se nestane nic.