Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukotvení trámu do země

Dobrý den,
měl bych dotaz. Chci na zahradě udělat z trámků 10 x 10 cm sušák na prádlo.
Nemáte někdo tip, jak ukotvit trámek do země, aby se to nevyvalilo a neuhnilo?
Mám obavu, že kdybych použil nějakou patku, tak se to při napínání šňůr vyvalí.

Díky

Už jsem to tady někdy psal. Většinou stavím z kuláčů a ty strkám do oranžových kanalizačních rour pro které vyvrtám či vykopu jámu. Na spodek roury dám zátku. Rouru nechám koukat tak 20 cm nad terén a okolo kulatiny do roury naleju nějaký napouštěcí prostředek na dřevo. Potom kulatinu vyklínuju a zapěním pěnou. Pod zátku roury dávám lívanec betonu aby kuláč zátku neprorazil. Takhle stavím přístřešky. Pokud by měla po sloupku stékat voda do roury , tak je tomu potřeba zamezit.