Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení infrapanelu

Dobrý den,
budu doma přidávat infrapanel který má 400W. Kabel k němu budu tahat CYKY-J 3x1.5, ale v rozvodnici mám připraven jistič 16A. Běžně se u světel jistí kabel 3x1.5 jističem 10A. V datovém listu kabelu je: Proudová zatížitelnost (vzduch): 18 A

Je v pořádku moje zvolená kombinace, nebo jsem něco přehlédl?

Je to na hraně, ale v pořádku (osobně bych to nedělal, ale pokud kabel už máš, bude pod omítkou a délka nebude větší než pár metrů, tak OK). Jistí se vedení a 18A kabel zvládne více, než 16A jistič.
edit: na samotný spotřebič je to úplně jedno, 400W je nějakých 1,8A, takže cajk.

edit2: pokud jsi něco přehlédl, tak případné problémy s napojováním tenkého drátu (plocha) a svorkami obecně. Prostě to bude v nejzazším případě trochu více hřát, bužírka umře o pár let dříve a budeš opakovaně řešit vyhořelé svorky. Pokud ale bude připojen ten 400W panel, pak je to bez problémů. Osobně bych vyměnil jistič za 10A, a budeš mít klid i od revizáka.