Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké trafo v měniči cca 10kW

Dobrej,
chci se zeptat na názor na feritová trafa "E" vs. trafa "O" v použití v měničích vyšších výkonů. "O" trafa jak to tak vypadá, vytlačují zastaralé "E" čka, ale jak jsou ty dráty tam naházený...
Nějakej rozliňující názor?

To ani omylem. Řádově desítky kHz, typicky něco mezi 10 a 50kHz. Jednak kvůli spínacím prvkům, druhak kvůli tomu, že se to pak musí vyfiltrovat a nakonec, pokud je to čistej sinus, tak ten procesor musí pro každý puls ten jeden sinus spočítat a výpočet sinu není úplně triviální(byť to stejně vždycky skončí tabulkou a lineární aproximací)