Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzavěr vodovodu na silnici

Zdravím, jsem laik, snad mě pochopíte, na silnici máme tento podobný https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/54093-vyvyseni-utopeneho-uzaveru-vody.html uzávěr vodovodu, sousedovo dělník jej otevřel při ujištění uzávěru, ovšem není dovřený a uvnitř je "tyč", kterou se vodovod uzavírá, nelze ale krytku dovřít. Jak jej uzavřít? Vnitřní tyč zamáčknout a pak zandat poklop nebo kontaktovat vodárnu?

Může tam být i teleskopická souprava (tyč v trubce) a ta tyč je povytažená. Kdyby ji vytáhl úplně, už se netrefí zpátky a bude se muset kopat. Ty ochranné trubky mohou byt instalované všelijak, montují to různí umělci. Chtělo by to fotku.

kontaktovat vodárnu?

I když ti uzávěr patří, manipulovat s ním by měli vodáci.
Konec konců soukromník obyčejně na to nemá klíč.
Takže je zavolej.
Jestli to dělňas vyškubnul z navrtávacího šoupěte, tak se bagru asi nevyhneš.
Staré systémy nebyly teleskopické jako ty novější.