Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi nahodit proud :(

Ahoja, help, prosím! Jsem elektro analfabet. Vypadl proud v celým činžáku, zjevně kvůli mně - z kuchyně rána jak z děla a modrej záblesk. Jediná v akci v tu chvíli byla konvice, tak asi nějakej zkrat. Nicméně zatímco v baráku se to podařilo nahodit, mně v bytě nejde nic - jedna pojistka byla dole, nahoru šla dát bez problémů, všechny jsem procvakala a nic v bytě se nechytlo. Zkusila jsem vypojit všechny spotřebiče a stejně nic. Můžu udělat ještě něco, než se smířit s víkendem při svíčkách? Děkuju...

Píšeš, že bydlíš v činžáku.
Asi tam máte nějakého domovníka nebo něco takového. Tak se obrať na něj, jestli neví o nějaké elektro pohotovosti.
Chtělo by to proměřit elektriku v bytě, napadlo mne, jestli máte v bytě jen jednu fázi, že vypadla ta fáze a fáze do ostatních bytů fungují. Ale to by asi chtělo lézt pod plomby a to obyčejný člověk nesmí.

Dobře, vše odpojit. bytovkové rozvody jsou kruté, pokud je tam starý jistič MEZ, tak vypnout a nahodit znovu. doporučuji změřit zásuvkové okruhy, nedávno jsem byl, paní mi ríká tady prská zásuvka a nic v ní není, ostatní pochopí. na konci Zs 3 po opravě 0,5