Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava svěráku

Dobrý den
potřebuju poradit s opravou svěráku, konkrétně s jeho tělem za čelistmi. Jedná se o dosti starý svěrák který je používáním dosti zdeformovaný. Chtěl bych plochu za čelistmi dovařit a zbrousit do rovna, at se mají čelisti o co pořádně opřít. Vím že svěráky bývají z litiny nebo ocelo-litiny a že je s jejich svářením problém. Už jsem si zjistil, že při svarovaní litiny je potřeba použít na to určené elektrody, materiál nahřát, dělat krátké housenky a vzniklé sváry okamžitě temovat, ale nikde jsem nezjistil, co se stane v případě, že bude svár špatný? Co když to po dovaření bude na oko pěkné, bude to držet, ale časem do povolí? Odstřelí to, nebo to jen obyčejně praskne. Nechci si ze svěráku udělat past na oči.

Na vyvařování bych se vykašlal, v domácích podmínkách budeš mít problém dodržet teploty a je to zbytečně složité. Pokud se jedná o plochu na kterou přímo dosedá druhá strana čelisti tak to srovnej bruskou a místo ubraného materiálu vlož kus pásoviny či upravenou starší čelist, kterou přišroubuješ či svaříš spolu s novou čelistí. Záleží jen na tobě jaký materiál za čelist seženeš.