Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sváření při budíku.

Asi blbá otázka ale názor je také dobrý.Loni v prosinci mě byl voperován kardio stimulátor.No a průšvih je ten že mě bylo striktně nařízeno dodržovat některá omezení v činnosti.Konkrátně svařování el .obloukem.Chci se zeptat jestli náhodou mezi komunitou kutilů existuje někdo kdo si to vyzkoušel při odstínění toho budíku např.vrstvou koženého krytu hliníkové folie a ocelovou mřížkou.Je to zřejmě pitomost protože doktor mě řekl že jsem vůl.Ale přesto se ptám jestli někdo...

Internet je toho plný, stačí napsat "welding with pacemaker". Zdá se, že to zatím nikoho nebo skoro nikoho nezabilo :-) Lidi si radí mít svářečku raději dál od těla a nenaklánět se moc blízko k oblouku.

Podle toho popisu by to mělo jít, ovšem moc bych neriskoval a kdyžtak to zkoušel pod dohledem jiné osoby, která případně pomůže a zavolá pomoc.

-Doporučujeme nepoužívat svářecí proud nad 160 ampérů. Při sváření pomocí proudu pod 160 ampérů dodržujte níže uvedená
bezpečnostní opatření, a riziko rušení kardiostimulátoru tak minimalizujte.
- Mezi svářecím obloukem a svým přístrojem udržujte vzdálenost 60 centimetrů.
- Zajistěte, ať jsou svářecí kabely blízko u sebe, a udržujte je co nejdále od svého srdečního přístroje. Svářečku umístěte přibližně 1,5 metru od pracovní oblasti.
-Lékař vám vysvětlí, jaký stupeň rizika tyto činnosti představují pro váš zdravotní stav. Zástěry ani vesty nejsou schopny efektivně odstínit váš přístroj od elektromagnetické energie vytvářené svářecím zařízením.

Když ti řeknu, že na 99% se nestane nic, riskneš to že budeš ten jeden ze sta, kterého to zabije?
Ono tě to okamžitě nezabije, toho bych se nebál, ale už třeba jenom to, že ten budík nebude fungovat a člověk ani nemusí vědět, že nefunguje. Jenom až bude potřeba aby zabral, tak nezabere...