Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak jednorázově zabránit lidem lézt na plot?

Zdarec, čas od času, když je u nás nějaká akce, se mi lidi doslova navěsí na plot (něco podobného jako foto v příloze). Sedají si na sloupky, lezou na podezdívku, kde se drží planěk. Prostě aby byly výše a lépe viděli. Když si nějaký rodič posadí malé dítě na sloupek, aby lépe vidělo a hlídá ho, tak s tím problém nemám. Ale doslova mě se*ou dospělí co po plotu lezou.
A teď k dotazu. Máte někdo nějaký nápad čím bych mohl v době konání akce plot a sloupky upravit, aby tam lidi nelezli? Kdyby tak bylo něco lepkavého co na sloupku vydrží pár dní, pak to oprší a nezanechá to stopy, tak by to bylo ideální. Napadlo mě i natáhnout přes plot ostnatý drát, ale to už je docela pracné a pak to zase sundavat. Nějaké bodce na trvalo se mi tam také připevňovat nechce. Hlavně mně prosím neraďte, abych dal na každý sloupek ho*no. :-D Jasně, zcela jistě by to pomohlo, ale z toho bych se asi poblil i já...

Málo znáš lidi... Dělám pravidelně pořadatele na Slováckém okruhu ve Starém Městě www.slovackyokruh.cz a lidi se snaží vstoupit do zakázaných úseků
pravidelně i přes upozornění a zákaz. Nejde o to, že je tam nechceme pustit. Je to kvůli bezpečnosti všech. Pokud na té motorce při rychlosti přes 180 km/h praskně řetěz, může zablokovat zadní kolo a ta motorka je neovladatelná. Naštěstí se tady nikdy nic vážného nestalo a lidi si na pravidla už zvykli a respektují to.
Na Lopeníku se kdysi stala tragédie https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/lopenik-rallye-odvolaci-soud-podminka-tratovy-komisar.A230208_113112_zlin-zpravy_hoo
A odnesli to všichni... Je to ale mimo téma. Normálně tam natáhni ostnatý drát. Dělají se i takové pevné "T-kusy", kde jsou dlouhé ostny a jen tak to přestřihnout nejde. Sám to mám na vratech. Nevidím důvod to tam nechat trvale...

Vsechny rady s ohradniky a ostnatymi draty jsou naprosta zhovadilost. Nemuzes dat na hranici s chodnikem podobny nesmysl, riskujes flastr a dost mozna i neco horsiho. Co se asi stane, kdyz to das nekam do urovne hlavy, nekdo tam pujde v noci a blbe o to zavadi. Pripadne kdyz to das niz, pujde tam male dite a hrabne na to. V obou pripadech muzes nejen litat po uradech, ale taky mit od nekoho nasraneho prinejmensim ten plot zniceny. Podobna blbost jsou napady s polevanim splasky a podobne vymysly. Nekoho vytocis a druhy den ti muze treba horet auto.

Asi ti unika vyznam slova primerenost. Ty si nic nebranis, ale teoreticky snizujes snadnost nejakeho poskozeni par lidem, a to za cenu ohrozeni vsech ostatnich. Kdyby sis natloukl na fasadu sousedici s chodnikem ziletky, protoze se o ni obcas nekdo otre taskou, taky to bude v poradku? Branit si by znamenalo dat tam ceduli a kdo neuposlechne, toho treba srazit palici, coz bych schvaloval.

Dávat jakékoliv ostnaté dráty a podobné věci, které mohou snadno způsobit újmu na zdraví, těsně vedle chodníku, či jakékoliv jiné veřejné komunikace je hodně nešťastné. Pokud na to někdo spadne vlivem nevolnosti nepozornosti a podobně, bude mít pan instalátor HODNĚ VELKÉ problémy, byť je to na jeho pozemku.

To by sis nemohl postavit ani obyčejný plot, abys někomu náhodou nezpůsobil újmu. Samozřejmě záleží na konkrétním případu a způsobu montáže, je zbytečné se tady teoreticky dohadovat. Jestli sis (taky) nevšiml, radil jsem jiné způsoby, jak zabránit lézt na plot.