Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakým způsobem udělat překlad ve zdi?

Dobrý den,
mám na chalupě na chodbě zeď, do které bych potřeboval dát zárubně. Zěď má 15 cm. Jestli je nosná nebo ne, nevím. To neví asi nikdo.
Chtěl bych tam nějakým způsobem usadit překlad a pak futra. Poradíte mi, jak ten překlad dostat do zdi, aby mi to nespadlo?
Díky moc.

Podobná věc se dá vyřešit proškrábnutím spáry o cihlu výš než bude futro a do rýhy vložit a podmazat maltou ocelový úhelník odhadem 40mm nebo 50, z obou stran.
Pochopitelně musí být na každé straně cca o 15cm delší než futro.

Pokud je to normální dům (žádná pastouška), tak 15 cm nebude nosná stěna, protože by nic neunesla. Záleží co je nad tím. Pokud je to přízemní stavba, tak tam ani žádný překlad být nemusí, stačí jen z každé strany úhlové železo, aby cihly nevypadly. U nosné zdi by se použily třeba překlady „íčka“, nebo rovnou překlady, které se dají koupit.