Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení fotovoltaiky k síti

Ahoj lidi, chci připojit fotovoltaiku k síti, měl jsem tu dnes technika a ten tvrdí, že je nutno předělat elektroměrnou desku. Na té stávající prý nejde oddělit měřená část od neměřené. Řekl jsem proč ne, ale vytasil se s cenou 17 000 Kč. Může to být cena reálná, nebo si ze mě dělá blázny? Máte s tím někdo zkušenosti? Co všechno se musí změnit? Pokud někdo něco o problému víte, prosím, svěřte se. Ta cena se mně opravdu nezdá, co všechno by tam muselo být? Moc předem děkuji za odpovědi. Saša

Co na to odborníci? https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/20379-porizujete-fotovoltaiku-pozor-na-povinne-upravy-elektromerovych-sloupku:

Rozptyl cen za úpravy elektroměrných rozvaděčů je značný – od jednotek až po desítky tisíc korun. Nejčastěji lze problém vyřešit v závislosti na složitosti a délce práce technika do 6 000 korun, jsou však i náročné případy – jako např. nestandardní víceelektroměrové rozvaděče – kdy je nutné počítat s částkou přesahující 20 tisíc korun.

V článku najdeš i požadavky jednotlivých rozvodných společností na rozvaděče.