Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mosazná baterie - jak ji sundat?

Dobrý den,

mám asi 50let starý vodovod v rodinném domě. Když jsem chtěl vyměnit baterii narazil jsem na mosaznou baterii, ale nevím si rady jak jí sundat.
Prosím podívejte se na fotografie a zkuste mi poradit.
Děkuji Václav

Změna předmětu, původně: Mosazná baterie (host)

Dobrý den,kdysi jsme doma měli tutéž,pouze dřezovou bez sprchy.Ten mosazný díl je nasazen na excentry jinak než dnes,jsou na něm otevřená oka,vypadá po vyjmutí jako brýle.Pod plastovými kohoutky je na každé straně tuším sedmadvacítka matice,obě vyšroubovat,vydloubnout okroužky a pak odpáčit celý systém.Bude to tam trošku držet přilíplé na spodním okroužku,okroužky jsou z obou stran.Teď jsem se na to byl kouknout,tyto spešl excentry z této baterie jsem našel v krabici bez matic,tak píši jak to přesně je.:-)

Je to ta velká matka na posledním fotu co jste dal v dotazu,musíte odšroubovat pod oběma kohoutky a pak celý mosazný díl sundáte.Hlavně s citem,ať si neulomíte excentr ve zdi v závitu.Sundejte matky,mírně ty mosazné brýle pod nimi poklepejte kladivkem,budou zasanýtrované a přilíplé ke spodnímu okroužku.:-)