Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svářečka rtb3 +uda160

Zdravím
Mám dotaz na svářečku výše uvedenou a v perfektním stavu. Problém je že je pro mně těžká zabírá víc místa. Chtělbych si pořídit omicron 160a, nebo něco podobného. Máte někdo zkušenosti s takovou záměnou? Čím ji nahradit. Jde o kutilské svařování. Děkuji zarady rkr.

Trochu záleží i na ceně a i na využití - jak často budeš svářet. Pak také na potřebě svářet nejen v dílně - přesun svářečky.
Také záleží jak umíš svářet, nebo se budeš teprve učit?
Svářečka rtb3 +uda160 je pracant do nepohody s předpokladem stálého místa v dílně.
Omicron Gama 160 je výborný stroj na 220V a lehce přenosný - jen citlivější na nečistoty.

Koupil bych obě - budeš mít jistotu, že bude čím svářet.
Energeticky lepší, myslím odběr elektřiny - Omicron Gama 160

Zdravím
Mám staré trafo už cca 45let a něco jsem nablikal,převážně 3,15 tu trb,výše uvedenou mám taky ale přesouvám ji ze sklepa do garáže a je už to pro mě těžké. V podstatě bych koupil něco do 6000,- jak jsem psal tu gamu nějakou ale potřeboval bych vědět jak jsou spolehlivé. Nemusí byt gama i jiná ale aby mi chvilku vydržela, spíš napsat něco z vlastní zkušeností, co koupit. Těm novým věcem právě moc nedůvěřuji? Děkuji za rady rkr.

Dobrý den,je to pouze usměrňovač střídavého výstupu z jakékoli střídavé svářečky,je jedno,jestli je svářečka na 230V,nebo 380 V.Ten usměrňovač vlastním,sice v jiné podobě,měl ho půjčený kamarád,tak jsem do něj mrknul a komplet okopčil,je to dobrých třicet let.Do mého 230V vede,chladím vnitřek ventilátorkem z promítačky z kovošrotu,dnes bych to řešil jinak.Mám ho na rudliku spolu s trafem,sice to moc nepoužívám,ale nehodlám se toho zbavit,vaří to perfekt i traverzy,to se moc slabším invertorům nechce.
Invertor vlastním leta také,ale vaří to jinak,vše musí být naprosto čisté,obroušené,jinak si hledá oblouk jinde kde je materiál dobře vodivý.:-)

https://www.svarbazar.cz/phprs/zobrobr.php?image=./image/uda160_schema.jpg&popis=Sch%E9ma%20zapojen%ED%20tov%E1rn%EDho%20p%F8%EDdavn%E9ho%20usm%ECr%F2ova%E8e%20UDA-160.

Dobrý den
Tak jsem chválil až přechválil. Včera jsem potřeboval něco svářit a nic. Svářečka jede na 220v normálně s rozsahy do 70a, ale na 380v mi jen slabě prská-téměř nevaří zkoušeno na všechny rozsahy 380v. Nikde ani památka po nějakém opálení, žáden smrad-nic nehořelo ale nejede. V okolí ani jeden eletrikář který by se mi na to podíval, jsou svátky tak ani nevolám, a svému vzdálenějšímu eletrikáři pojedu až si na mě udělá čas. Asi jsem měl už koupit ten omicron. Děkuji za radu pokud by vás něco napadlo co mohlo odejít?

Dobrý den
To jsem udělal první podotahoval, bez výsledku,nemůžou být vadné ty kondenzátory, a co je pod výstupem z trafa kde jsou svařovací káble. Dá se něco naměřit dle schématu svarforu, četl jsem že je neúplné? Jak vysoké odpory by mohly být na transformátoru? Děkuji.