Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přeprava el. sporáku naležato

Dobrý den,

dá se sporák převážet naležato? Jedná se starší sporák s keramickou deskou. Samozřejmě jízda s velkou opatrností, ale jde mi o to, jestli by tam díky horizontální poloze nevznikl nějaký jiný problém, jako třeba u ledniček s kompresorem.

Díky

Zdravím, bez problémů. Kvůli stabilitě při jízdě je to dokonce lepší. Je ale dobré ho něčím podložit (polystyren, koberec atd...) kvůli možnému poškrábání. Ideálně ho ještě přivázat, aby "nejezdil" po podlaze auta. To podložení hlavně kvůli tomu, aby při nějaké větší nerovnosti ta deska nepraskla, ale to by se mohlo stát snad maximálně jízdou někde po poli.
Lednička se tak dá taky bez problémů převážet, ale před zapnutím je dobré kvůli kompresoru počkat alespoň 24 hodin.