Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba domácí elektrárny

Ahoj, pracuji jako zemědělec a mám možnost využít za velmi přijatou cenu vyjetý motorový olej. Chtěl bych se zeptat nějakého elektrokutila, zda by bylo možné vyrobit domácí elektrárnu, která by z tepla pomoci kotle, který spaluje olej dokázala vyrobit elektřinu?

Děkuji za odpověď.

Řekl bych, že pokud to budeš lít do nějakého motoru a nebudeš nikoho obtěžovat smradem a hlukem bude to nějak fungovat a můžet to i pohánět nějaký alternátor a následně ukládat do nějakého akumulátoru, takže si s tím někde ve sklepě přisvítíš....
Pokud budeš chtít stavět "elektrárnu" tak samozřejmě musíš mít na takový tepelný zdroj minimálně revizní zprávu (to dnes ostatně musí mít každý komín a k němu připojený spotřebič, tedy i tvoje padesát let starý kamínka v garáži s trubkou místo komínu vyvedenou z okna, na což ti dá kulaté razítko pouze sebevrah). Lidi obvykle tato legislativa naprosto nezajímá, vyšetřovatele a pojišťovny ovšem ano, pokud k něčemu dojde, nedej bože újmě na zdraví, životě, či majetku. Prostě v dnešní době si nesmíš ani na svém pozemku na samotě uprostřed tisíc hektarového lesa, kde kilometry nepotkáš třetí osobu dělat co chceš.
Rozhodně nepočítej s tím, že by ti někdo zkolaudoval nějaké podomácku dělané topeniště na pálení tisíce listů vyjetého oleje měsíčně. Další věc je, že takové množství není ani na krmení nějakého parního stroje s alternátorem, protože ten má nízkou účinnost. Takže buď s tím topit v nějakém topidle na toto palivo do radiátorů a nebo se spřáhnout s nějakým truhlářem a pokoutně vyráběr Bursíkovi brikety. Silovou elektřinu z toho rozhodně legálně nevyrobíš a v potřebném množství pro nějaký chod domácnosti už vůbec ne.
Za mě je ta myšlenka totální nesmysl, pokud taková množství oleje máš, sežeň si na to kotel a top s tím.