Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka autobaterie

Zdravím!
Prosím, mohl by mi nějaký šikovný pán poradit? :-) Vybila se mi baterie v autě, moc jsem teď v zimě nejezdila a auto mi stojí venku. Potřebuju koupit nabíječku a nejsem si úplně jistá, jestli jsem vybrala správně tak, aby byla "kompatibilní" s autobaterií. Omlouvám se za hloupý dotaz, ale jako žena těmto technickým věcem kolem auta vůbec nerozumím a jsem naprosto bezradná.

Mám tam baterii ERA 12V 60Ah 540A (EN), S56017/560 408 054.

Vybrala jsem tuhle nabíječku SHARK CN-4000 6/12V 1,2-130 Ah, tady je odkaz:
https://www.kmbikers.cz/p/nabijecka-baterii-shark-cn-4000-6-12v-1-2-130-ah

Nevybrala jsem to špatně? Bude to fungovat? Potřebovala bych ideálně nabíječku, kterou jen připojím a už to nebudu muset nějak víc hlídat a řešit, ideálně takovou, která sama rozpozná, až bude baterie nabitá a zase to pak jen odpojím.

Moc děkuji za radu!

Děkuju za odpověď. O té nabíječce z Lidlu jsem také přemýšlela, všichni si jí chválí. Tak buď koupím tu a nebo tu druhou, jak jsem posílala v odkazu. Baterii bych snad neměla mít vybitou úplně, když po otočení klíčkem se mi rozsvítí kontrolky na palubní desce, ale nastartovat už nejde. Při posledních dvou nebo třech cestách se mi po nastartování rozsvítila a zapípala červená kontrolka baterie, ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost, to jsem teda dost podcenila.
A při nabíjení tedy nemusím baterii vůbec vyndavat z auta a odpojovat z ní ty dva kabely, jen přicvaknu nabíječku těma kolíkama na matičky a nechám nabít?

Tak pánové už se mě dvakrát stalo, že mě aku kleslo i na 11.75V to když jsem nechal svítit světla, a co si myslíte co na to Ctek? Nabil to jak nic, a aku je jak nová, po dvou dnech měřím napětí 13V na aku v autě. Dobrá ne..... Tak a to by mě zajímalo co dokáže ten Lidl krám. Jo jinak mám i Ctek mxs 10. A ten opravdu není stejný.

A pokud se zeptáte proč, mám v autě někde zkrat a nefugují zadní světla a pípák rozsvícených světel.

Pro tebe slepouna tučně :-D A pokud se zeptáte proč, mám v autě někde zkrat a nefugují zadní světla a pípák rozsvícených světel.

Jo a jsem se dozvěděl, že když do Japonského auta dám evropské arádio a poté Japonské arádio tak jsou problémy jak hrom. Jo a ještě aby to nebylo málo, tak to staré (Blaupunkt) odešlo do křemíkového nebe.

Jo a jsem se dozvěděl, že když do Japonského auta dám evropské arádio a poté Japonské arádio tak jsou problémy jak hrom.

A kde jsi to slyšel? Já mám Hyundai a bez problémů. Budeš namítat, že to není japonské ale korejské, ale švagr má Toyotu a nemá taky žádný problém. Problém budeš mít někde v zapojení elektriky v autě nebo ve špatném rádiu.
Dej to do servisu s podezřením na závadu elektroinstalace a máš klid (a jako bonus o pár peněz míň...).