Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motorka - už je to veterán?

Zaujal mne tenhle článek:
https://www.garaz.cz/clanek/blog-slovnicek-veteranisty-aneb-jak-nenaletet-pri-koupi-klasiky-pres-inzerat-21009705
Mám takovou motorku:
https://img.motorkari.cz/upload/images/databaze/2012-08/380046.jpg
Stejný typ, provedení, dokonce i stejná barva, akorát není v tak vzorném stavu. Loni prošla technickou kontrolou, asi naposled, přece jen jsem si zvykl mít kolem sebe plech, ale na kratší cesty po městě a okolí ji budu využívat až se oteplí. Koupil jsem ji novou asi před 45 lety.
Při čtení toho článku mne napadlo, jestli ta motorka, až ji nebudu chtít používat by pro někoho neměla historickou cenu jako veterán nebo jestli ji budu muset nechat ekologicky zlikvidovat.

Na ekologickou likvidaci nespěchejte, až nebudete moto provozovat, tak dejte značku do depozitu a odhlaste pojištění. Podmínky na depozit nejsou nijak složité a výhodou je, že vozidlo kdykoliv zase zprovozníte. A čas bude pracovat pro vás, tyto motorky ještě budou sběrateli objeveny.