Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ventilátor VENTS - přestal se točit

Ahoj, máme v koupelně tuto potvůrku a přestal fungovat (točit se), kontrolka ale svítí oranžově dál.
Je nějaká naděje na jeho oživení nebo koupit nový?
Dole jsem vyšrouboval malý šroubek, ale nevím jak z toho sundat ten bílý plastový kryt. Poradíte prosím správný chvat, abych nebyl zbytečně destruktivní?
Děkuji

V případě montáže do stropu nebo při využívání ventilátoru k dlouhodobému chodu se doporučuje
použití ventilátoru vybaveného kuličkovými ložisky.
Toto je věta z produktového listu výše zmíněného ventilátoru. Nevím jak dlouho a jakou dobu byl používán. U kluzných ložisek se většinou doporučuje používání max. 30 minut.