Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dlhsia lista k motorovej pile Hecht 50

Ahoj,

Mam motorovu pilu Hecht 50: https://www.hecht.sk/benzinova-retazova-pila-hecht-50
Potreboval by som tam dat dlhsiu listu, nakolko mam nejake butlave stromy vacsieho priemeru. Na co si dat pri vybere pozor ? Ake najdlhsie listy do takejto pili pasuju ? Je mi jasne, ze je tam aj vykonovy limit tej pily, ale tie kmene su jak papier a je toho vela. Verim, ze pomaly by to zvladla. Nieco cca 60 - 70 cm by bolo idealne. Je to realne ?
Nemam velmi predstavu ake su vlastne typy pilovych list a aj retazi.

Vdaka,

Mato

Toto je opsáno z článku, který pojednává a poměru výkonu pily a délce lišty:
Délka lišty přímo souvisí s výkonem, což se projeví na řezné rychlosti;
Spotřeba paliva se zvýší v důsledku zvýšeného zatížení;
Motor se rychleji opotřebovává, stejně jako všechny jeho spotřební díly;
Přívod oleje není cyklický a způsobuje přehřívání lišty
Závěr:
Výše uvedená motorová pila není stavěná na tak dlouhou lištu a má malý výkon.

Jestli je pravda,co píšeš ,že se jedná o papírové dřevo,tak proč ne .Řezat ale třeba jilm,akát ,či podobné je jiná liga,to bych nedoporučoval .Otázkou zůstává ,jestli je délka,místo 40,zvolená třeba 50 cm v prodeji a řetěz k ní ..Když mám pilu doma ,řeším záměnu v reálu .

To chceš řezat metrové kmeny nebo co? Osobně bych se s takovou pilou do výměny lišty za větší nepouštěl, nemá potřebný výkon a tu pilu brzy zničíš. Daleko lepší je nabrousit pořádně řetěz. Ikdyž máš lištu 50cm, tak bez problémů řízneš průměr skoro 1 metr. Důležité je taky kromě správného poměru benzínu s olejem, mazacího oleje ještě pořádně promazat vazelínou maznici na liště.

Třeba už jen z důvodu doporučení výrobce. Klasické oleje se začnou přepalovat a pak je to na škodu. O tom, že brzy vyteče kvůli nižší viskozitě snad mluvit nemusím. Vazelína na řetěz vydrží delší dobu a nepřepaluje se. Ano, vyjde to na více peněz, ale prodlouží životnost a celkový výkon. "čištění drážky a kolečka lišty" No a právě i to kolečko bys měl promáznout.