Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prodlužovací hadice k myčce - obě, cca 2,7 -3metry ?

Ahoj všichni,

snažím se po netu najít obě prodlužovací hadice k myčce, přívodní i odtokovou, cca 2,7-3metry, přívodní prodlužku nejlépe aquastop, a nedaří se mi, ty značkovější s aquastopem jsou max.2,2metru, nebo neumím googlovat?

Přívod vody musím vzít od standardního roháčku k baterii(nemám spešl kohoutek pro myčku), tj potřebuju nějakou rozdvojku/téčko se správnejma koncema..(jeden dál do baterie, druhý přívod k myčce)

Poraďte please kdo se v tom vyznáte.

Ta myčka je Siemens, a má v přívodní hadici kabel elektro+hadici, takže to musím prodloužit hadicí prodlužovací, nechci nahradit tu hadici s elektrokabelem, a prodlužovací přívodní hadice by měla být s oběma konci přímými, žádný 90stupňů, a 3metry délky.

Aquastop se dělá taky bez elektriky, reaguje na vlhkost která při poruše pronikne do vnější hadice, a takovou přímou hadici bych potřeboval 3metry dlouhou na prodloužení stávající hadice.

No, to by byl problém..
Uvidíme.

Jinak kdyby byl někdo nezkušený jako já, a hledal by možnost rozdvojení původního roháčku k baterii (a na to jsem se taky ptal v původní otázce), tak existuje např. ET551L
"kombinovaný multi pračkový ventil", který se našroubuje do zdi místo roháčku původního, a do něj jde původní přívod studené do baterie i nový přívod do myčky, oba zavíratelné nezávisle. (pro mě novinka, pardon za mou nepolíbenost).

Odtoková hadice prodlužovací 3metry není problém (Horbach), přítoková do myčky prodlužovací je k mání jen 1,5metru (Hornbach), takže dvě za sebou, zatím bez Aquastopu, a až to bude fungovat, tak se pokusím to nějak zaquastopovat...

Ještě kdyby mi mohl někdo objasnit, proč k myčkám se zásadně dávaj přívodní hadice Aquastopové (ať už pasivně či aktivně s elektrickým otevíracím ventilem) a k pračce jsem ještě Aquastopovou hadici hned namontovanou od výrobce při nákupu stroje neviděl (nebo jsem viděl jen drahé myčky a levné pračky, to by to vysvětlovalo...?)
Přece v obou přívodních hadicích (pračka či myčka) je stálý tlak vody???

No ono jde o to, že až ta hadice (nedej bohu) praskne, tak je pruser na světě, tak proto aquastop. Jinak jasně cena je rozhodující. Výrobce tedy aspon ten muj Indezit pračka a myčka Candy jasně píší v návodu zavírat vodu. No ale kdo to konkrétně u myčky dělá....