Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem elektrické rolety

Ahoj, chci se vás zeptat, jelikož nemám s elektrikou žádné zkušenosti na zapojení elektrické rolety.
Koupil sem hotovou novostavbu, vše je dodělané jen je úplně prázdná, ale nejsou zde rolety ani žádná příprava, chci se zeptat kam a jakým způsobem zapojí elektriku do motorů rolet, budou vidět kabely ? nebo se musí sekat nová část od zásuvky nebo tak něco ? zajímá mě čistě zapojení kam a jak povedou kabely, jestli budou vidět nebo jestli se musí něco sekat či to jde někde napojit? Prosím berte v úvahu, že sem v tomto oboru lajk a proto některé výrazy pro vás budou zřejmě do očí bijící :) Omlouvám se všem odborníkům, ale než pozvat firmu za tisíce raději si nechám poradit a podle toho se rozhodnout jestli vůbec rolety instalovat, nebo je nechat manuální.

To je pěkná blbost, je vidět, že rolety doma nemáš.

My máme v celém domě venkovní rolety a neumím si představit, že bych měl každý den ráno a večer obíhat každé okno a ručně ovládat.

Je pravda, že cena pohonu je stejná jako cena samotných rolet, ale to pohodlí je k nezaplacení.

Navíc máme centrální ovládání, kde jde nastavit i týdenní plán, vytažení a spuštění podle zadaného času nebo podle vychodu a západu slunce. A to máme tu neobyčejnější variantu.

U těch dalších je možné doplnit otřesové čidlo, kdy se roleta spustí třeba když někdo hodí kámen do okna, nebo teplotní čidlo, kdy se roleta spustí, když začne svítit slunce.

Manuální ovládání maximálně v bytě, kde jsou tři okna...