Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakým nástavcem mazat

Zdravím,získal jsem starý soustruh,který má mazací místa v rovině suportu a je vidět jen kulička,okolo které je tedy rovná plocha.Jaký nástavec mazacího lisu se v tomto případě používá?Děkuji.

Řešení:

Určitě to bude na olej a olejem nemůžeš nic zkazit. Ještě jde o to zda ten soustruh někde dlouho nestál a kuličky se budou hýbat.

Pokud máš někde olejovou mazničku na šicí stroje tak ta ti taky dobře poslouží. Můžeš také vzít plastovou injekční stříkačku odtlačit dutou špičkou kuličku a natlačit mazací olej. Asi se tam nebude dávat vazelína ale olej. V té době na mazání vazelínou byla používána "štauferova" maznice.

Tyhle mazničky se používají pořád, je to pro olejničku, jen odtlačit kuličku a trochu tam šprknout. Používám injekční stříkačku s nasazeným kouskem bužírky, protože olejnička která neteče se nedá rozumně sehnat.