Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síť pro kočky - kulatý balkon, bez vrtání

Dobrý večer, mám dotaz na vaše nápady ohledně téhle situace: připevnění sítě pro kočky na balkon, vrtat se nesmí, a balkon lemuje prostě zeď, tzn. žádné zábradlí kolem kterého by se mohlo něco obepnout. Navíc je balkon kulatý. Zatím nemám lepší nápad než čtyři teleskopické tyče, ale líbilo by se mi kdyby to víc kopírovalo tvar toho balkonu, něco jako stavebnice Merkur z čeho by se to dalo zbastlit na míru... nápady?

Slo by lepit, ale to dolu bez poskozeni fasady nepujde, takze to uz muzes rovnou vrtat. Neco jako stavebnice merkur jsou hlinikove profily, z tech by to zbastlit slo. Ja bych si s tim ale nedelal hlavu, vzal L profil, prorezal a poohybal (pak svarit nebo sesroubovat dle moznosti) jeden "oblouk" dolu a jeden nahoru a pak pouzil ten tvuj napad s rozpernymi tycemi. Pro zabraneni poskozeni fasady podlepit profily penovou paskou nebo gumovym tesnenim.

Jj, to by bylo fajn. Nejsem zastáncem kočky někam zavírat. Pokud tam dá třeba síť z trampolíny, bude to stejně za chvilku roztrhané. Nebo to může nechat rovnou zasklít, to by asi šlo.
Jenže kočky jsou divočejší než psi a nějaký způsob jak utéct si stejně najdou, pokud tam nebude třeba to plexisklo. Zase když tam bude, budou se tam v létě smažit a museli by mít otevřené do bytu...

Jo taky možnost, ale zaprvé máme výslovně povolenou kočku pouze bytovou (je to v Německu, tady může majitel zvířata zakázat) a kdyby to ta firma brala fakt vážně tak napřed kočku pustit na zahradu a pak jí to zatrhnout mi přijde dost krutý. No a zadruhé by to znamenalo výměnu dveří, protože do prosklených kočičí dvířka nedám a nechávat otevřené balkonové dveře protože kočka se nevrátila před odchodem do práce apod. se mi taky nechce.
(teoreticky - prakticky už by bylo levnější dát to zasíťování balkonu profesionálům)
Jinak tedy síť mám opravdu síť pro kočky, aby to vydrželo kousání a šplh do váhy 10 kg.