Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynový kotel Protherm leopard

Dobrý den, voda v celém domě teče chvilkami studená a chvilkami teplá. Ovšem voda v radiátorech je teplá a vše funguje.
Při spuštění ohřevu vody, kotel sepne a začne nahřívat ale z kohoutku teče sotva teplá a někdy až ledová.
Jedná se o kotel Protherm leopard.
Díky za info.

Mám auto značky Škoda a občas jede pomalu občas skoro vůbec... To není moc konkrétní dotaz, nemyslíš?
Ten kotel má určitě přesné typové označení.

Z dotazu jsem pochopil (možná), že je to kotel bez zásobníku a funguje pro teplou vodu jako průtokový ohřívač. Fakt ale nevím.
Pokud ano, vlastně i pokud ne, tak zkus na zkoušku vypnout zimní režim, aby kotel ohříval jen užitkovou vodu. Napusť si třeba vanu a pokud půjde teplá voda i do radiátorů nejblíže ke kotli, bude vadný trojcestný ventil a propouští teplou vodu i kam nemá a potom z kohoutku teče vlažná.

Edit: Já cca před dvaceti lety řešil stejný problém, byl to kotel Therm, Thermona nebo tak nějak. Vyřešil jsem to koupí nového trojcestého ventilu za cca 1300,-. Máme totiž tvrdou vodu, tak jsem počítal, že ten ventil bude zanesený vápencem. Potom to fungovalo ještě pár let jak mělo. Když odešel nadobro, tak jsem koupil po poradě s kamarádem topenářem kotel Baxi a funguje už asi 8 let bez nejmenšího problému a to máme užitkovou vodu v koupelně ze studny a je hodně tvrdá. Tím nechci dělat reklamu.