Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba el.

Ahoj,prosím pěkně, chtěla bych zjistit, kolik mě stojí tyto 2 LED pásky za hodinu provozu (jednotlivě), nebo tak nějak abych si mohla vyvodit cenu a byla v obraze. Ele. mám od Čezu.
Bydlím v panelovém domě.

LED pásek TP-Link Tapo L900-10, 10m (Tapo L900-10)
https://www.tp-link.com/cz/home-networking/smarthome-accessory/tapo-l900-10/

LED pásek TP-Link Tapo L900-5, 5m
https://www.tp-link.com/cz/home-networking/smarthome-accessory/tapo-l900-5/

Power Consumption: 20.5 W
Power Consumption: 13.5 W

níž ve specifikacích to označují jako "Input Power (Actual power draw in Watts)", pořád to vypadá jako příkon bez účinnosti zdroje. protože musí vyjít vyšší čslo, podělíte příkon 34w odhadovanou účinností 90%, dostanete příkon 38w.

takže za den svícení je to *24 = 910 watthodin. platíte za kwh, podělíte /1000, máte 0.9 kwh.
máte tarif dejme tomu 8 kč: za den prosvítíte 7 korun, za týden 50 kč, když to nebudete vůbec vypínat.

proti ceně 1500 co ta blbost stála je to nic - musíte o vánocích (~10 dní) svítit nejméně 10 let, aby to vyrovnalo pořizovací cenu toho krámu, i s rezervou na inflaci.

když klikneš na ty odkazy, ty formulace vypadají na celý pásek, píšou "input power":

Product Dimensions : 5000*10*1.6 mm
Input Power (Actual power draw in Watts) : 13.5 W

66w nebo 100w spotřebu 5m pásku si nedovedu představit.

jinak tipuju, že už to koupené mají (za těch nejmíň 1500,-), ale teď trnou hrůzou, jestli nezaplatí moc za elektriku.
při ceně toho krámu už jim může být fuk, co to žere - teddy jen za dobu svátků. pro celoroční provoz ale přitom ~8h denně jsou ty poměry jiné, cenu za 1h jim kolega dodal.