Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topení v panelaku

Ahoj. Prosim o vysvětlení. Jak funguje topení v paneláku. Kdyz v místnosti netopim a mám hlavici na nule. Tak jsou trubky kde by měla být horká voda studené. Myslel jsem si ze horká voda je v trubka pokaždé. Nezávislé na tom zda je ventil na topení zapnutý nebo ne. Když hlavici na radiátorů otevřu v trubkach je horká voda. Dik za odpoved

Aby v trubkách byla voda horká, tak musí cirkulovat. Pokud jde o stoupací vedení v paneláku, tak pokud jsi na 1 patře a nad tebou sousedé topí, pak je stoupací vedení teplé, i když ty na radiátoru, na něj napojeném, ventil uzavřeš (termo dáš na 0). K radiátoru pak voda neproudí a potrubí k radiátoru i od něj je pak chladné. Pouze u napojení ke stoupačce se může přenášet trochu tepla do odbočky. Pokud by nad tebou ale sousedé netopili, neby by jsi byl v nejvyšším patře, pak i stoupací vedení by bylo, pokud svůj radiátor uzavřeš, studené.