Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak očistit sklenici od rozlité tresti?

V téhle hranaté sklenici máme - tedy měli jsme, už jsem je vyhodil - uložené lahvičky, různé tresti, příchuti, potravinářská barviva a jiná svinstva. Jedna sklenička se skácela, obsah se vylil do té sklenice (naštěstí se nevylil i do kredence) a než jsme si toho všimli, její obsah se proměnil na takový průhledný rosol, lepkavý co nešel nijak vymejt, trochu na to zafungoval Jar s horkou vodou.
Nevíte někdo, co by to mohlo být a jak se toho definitivně zbavit?

[96194-sklenice-jpg]

Technický líh, případně to zkus louhem, ale opatrně. Najít teplý roztok louhu a nechat působit delší dobu. Nebo nějaký prostředek na čištění WC a odpadů, co louh obsahuje. Ta tresť byl asi jen nějaký líh s umělou příchutí, tak to musí jít rozpustit.

Rozmačkaj s malým množstvom vriacej vody rozpustenú tabetku určenú do umývačiek riadu a hustý roztok natri na sklo. Nechaj vo vlhku pôsobiť min. dve hodiny.

Umy, na záver pretri kuchynským 10% octom povrch skla.