Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak šetrně vyčistit plíseň z kevlarové membrány od repro/monitorů?

Nějaké nápady, jak nejlépe/nešetrněji vyčistit plíseň ze žluté kevlarové membrány od reproduktorů/monitorů KRK Rokit 6 RPG2, aniž by se porušila barva nebo membrána samotná?

Zkoušel sem mýdlo na vatové tyčince ale výsledek nebyl nic moc. Do chemie jsem raději nešel.

Děkuji za odpovědi.
Pokud je otázka nevhodná, prosím smazat.

Zkusil bych klasický peroxid, ale do chemie se Ti nechce, tak asi ocet, ten by taky mohl zabrat a nepoškodí zabarvení. Vezmi klasický rozprašovač, nalej do něj teplý ocet (ne vřící) a postříkej to. Jen trochu, nepřehánět a jemně otírat štetečkem. Nebo, co bude asi lepší, rovnou to potři tím octem. Pokud to trochu pomůže, můžeš to opakovat.
Mýdlo má vyšší Ph, takže je zásadité, naopak ocet je slabá kyselina, která na plísně zabírá.