Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chladnička samsung RB36T675CSA/EF a bezpecnost a informace

Ahoj dnes mi přišla chladnička s mrazakem dole samsung RB36T675CSA/EF(zadní část je pouze stěna) a nechapu nějak manual v kapitole bezpečnost

Tam píší:

1)Přenosné prodlužovačky ani přenosné zdroje napájení
neskladujte za spotřebičem.

2)Nepoužívejte elektrické spotřebiče uvnitř oddělení pro
skladování potravin, pokud k takovému užívání nejsou
určeny výrobcem

3) Optimální spotřeby elektrické energie dosáhnete
zachováním vnitřních částí (přihrádek, košů a polic) na
pozicích, do kterých byly umístěny výrobcem.
• Chcete-li dosáhnout nejlepší energetické účinnosti tohoto
produktu, ponechejte všechny police, zásuvky a košíky
v původních pozicích

4) Při instalaci ponechte vpravo, vlevo, vzadu a nad
spotřebičem volný prostor. Tím pomůžete snížit
spotřebu energie a také částky na vašich složenkách.
• Doporučená mezera od zdi:
- Pravá, levá a zadní strana: více než 50 mm
- Horní strana: více než 100 mm

5) Chladnička by vždy měla být
zapojena do samostatné zásuvky, jejíž jmenovité napětí
odpovídá parametrům na typovém štítku.
- Takové zapojení zajistí nejlepší výkon a také zabraňuje
přetížení elektrických okruhů, které způsobuje
přehřívání kabeláže a může být příčinou požáru

6) Zapojte vidlici přívodního kabelu do zásuvky tak, aby
kabel visel směrem dolů.
- Zapojíte-li vidlici hlavou dolů, může dojít k přerušení
vodiče s následkem požáru nebo úrazu elektrickým
proudem.

7) Nestavějte se a nepokládejte předměty (prádlo, zapálené
svíčky či cigarety, talíře, chemické prostředky, kovové
předměty atd.) na spotřebič.
- Může dojít k úrazu elektrickým proudem, požáru,
problémům s funkcí výrobku nebo zranění

Moje poznámka:

1)Lednička nemá na zadní stěně žádny kompresor, kompresor je nahoře?!? Protoze přivodní kabel je veden zhora a nedosahuje vůbec podlahy.

2)Zil jsem v domeni ze když má samsung technologii "true no frost" že se lednička nemusí po nějaké době odmrazovat např. za půl roku.

3) To jako fakticky? Mě se to zda ujeté kvůli jinému usporadani prihradek.

4)To má fakt až tak vyrazny rozdil při nesplneni techto podminek?

5) mám zakoupenou prodlužovací samostatnou zásuvku od výrobce Sencor nemám pořidit spíše jinou obecně sencor značka nevykazuje moc kvalitou.

6)takže kabel muže vést zhora do zadní strany ledničky?

7)vím že u starých chladniček na horní straně hodně lidí odkladá nějaké věci jako chleba a rohlíky není můj případ :-) To je opravdu ta horní část tohoto modelu samsungu tak náchylná k poranění elektrickým proudem?

U toho bodu 7/ je to spíš kvůli chlazení pláště než nějaké možnosti probíjení, toho se neboj. Když lednička uvnitř chladí, tak odvádí teplo ven, proto ty mezery okolo a nahoře, aby mohl proudit vzduch a plášť se chladil. Rohlík tam položit můžeš, ten to neovlivní.

Kabelu je to úplně jedno, jak visí. Já nám na prodlužkách kdeco a jen vždy dbám, aby zásuvka nebyla obrácená směrem nahohu, aby se do ní nemohlo někdy něco vylít. Může ti tam nahoru dát žena třeba vázu, která se může občas zvrhnout. Jinak nic nehrozí, kabel se od zadní stěny přehřívat nebude.