Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fiskars Powergear

Dobrý den, přemýšlím nad vánočním dárkem, konkrétně nůžkami na stromky Fiskars. V obchodě jsem viděl klasické ocelové za 350 Kč, ale také zpřevodované "POWERGEAR". Výrobce uvádí, až 1/3 potřebnou sílu. Ale převod je přeš plastové ozubení a moc tomu nevěřím. Připadá mi to zajímavé, ale na internetu jsem nedohledal žádné hodnocení. Proto se ptám vás, jestli někdo nemá zkušenosti s těmito nůžkami. Děkuji

Pokud to mají být nůžky na větve, tak jde hlavně o to aby byly dvojbřitové, aby tam docházelo k střihu čepelí. Pokud se opírá čepel do rovného protikusu tak ty moc nefungují. A pokud budeš střihat větve do 4 cm průměru tak nepotřebuješ ani ozubený převod a můžeš koupit i levnější celokovové, jelikož to bude používat jen pár hodin v roce.